Výpoveď primátorke ...

Autor: Miroslav Ferčak | 17.12.2013 o 6:44 | (upravené 2.4.2014 o 8:37) Karma článku: 11,97 | Prečítané:  4905x

..som,16. 12. 2013, osobne doručil . Chápem reakcie, nie som právnik, ale urobila to aj primátorka. V spore , v ktorom dala neplatnú výpoveď . Rozdiel bol v tom, že vznikol súdny spor, zastávala presvedčenie o správnosti výpovede a má právnické vzdelanie.

Námestie J.C.Hronského a výchova detského čitateľa k estetickému vkusu a láske k slovenskej literatúre ...Čítajte viac: http://fercak.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=298278&bk=89863#ixzz2nig8RlIhNámestie J.C.Hronského a výchova detského čitateľa k estetickému vkusu a láske k slovenskej literatúre ...Čítajte viac: http://fercak.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=298278&bk=89863#ixzz2nig8RlIhilustr. foto

Späť k podstate .Dôvodom výpovede je nezodpovedný prístup k výkonu funkcie primátorky.Ako poslankyňa II.VO Píly nepristupovala zodpovedne k plneniu povinnosti poslanca. Dve obdobia sa nepriamo zúčastňovala devastácie majetku Mesta. Pre vyťaženie odmietala funkcie a zvolila vyčkávaciu taktiku na svoje zvolenie. Podpisy zbierala aj od svojich klientov, ktorí si prišli pre právne rady. Po ,,úspešnej" predvolebnej petícii, ju zvolilo 6551 obyvateľov Mesta. Pod rúškom prepúšťania sa obklopila 11 zamestnancami kancelárie primátorky.Okres má 52 obci . Využila predvolebné fotky so starostami na svoje zviditeľnenie a z každej obci získala desiatky hlasov, čo jej umožnilo znovu príjem poslankyne VÚC 561 €. V Meste stratila voličov. V smerackom VÚC, ako NEKA, asi bodovať nebude. Odbočil som,späť k jej prístupu plnenia povinnosti v prospech obyvateľov Mesta. Neustála devastácia majetku Mesta a to aj v súčinnosti SMM s.r.o. a MsP (UNIPA, Verejné osvetlenie, TH a.s. ) OSP , Veolia, SSE, SPP , a i. firiem pracujúcich v našom Meste. V súčasnosti reagujú obyvatelia na ,,lacné “ stavebné práce devastovania okolia vykonávaných prác. Posielajú fotky a príspevky. Najskôr sa ,,varilo pod pokrievkou „ a v súčasnosti sa kde varí, pani primátorka? Firmy rozkopú a do pôvodného stavu to už nikdy nedajú ! (Ne)kompetentní nekontrolujú a nepostihujú. Postihujete SVBaNP, ktoré sa začali obnovovať. Mesto sa zbavilo ,,Unikátnej“ architektúry“ a bez toho, aby finančne prispelo, nariaďuje prijatým VZN, ako majú ich domy vyzerať . Parkovanie rieší prokuratúra a súd. Parkoviska nie sú strážené a obyvatelia okolitých domov nemajú za poplatok zabezpečené, že zaparkujú svoje auto. Priemyselný park ,, z ý v a “ prázdnotou. Obchvat sa nebuduje aj pre spor so susedným mestom. Je tu druhá najvyššia nezamestnanosť, zamestnaní majú 770 € v hrubom. Firmy na ,,l a c n é „ práce sa najímajú z iných okresov. Primátorka si dá zvýšiť plat na 3800 € mesačne (+ 561 € z VÚC). Poplatok za komunálny odpad , je druhý najvyšší v SR a  preferuje firmu z iného okresu. 4-čelnná rodina vraj ušetrí ročne 10 € ? Mestu pribúdajú spory a tým aj výdavky . Najvyšší súd SR zamietol žalobu, ktorú podalo Mesto na ŠÚ a  rozpočet klesol o 650 000 € ročne. Podľa počtu obyvateľov v r. 2010 (49 994) sa dostala Prievidza do kategórie obcí pod 50 000 obyvateľov. Nik  nenesie zodpovednosť ! V rozpočte mesta2014 – 15 -16 sa potvrdil  vzťah ,vedenie mesta a MsP. R o z p o č e t za ,, Policajne s l u ž by" od 2011 stúpa z 800 000 €, každoročne, až na viac ako 1 000 000 €  . Čo sa pridalo Mestskej Polícii (je v nájme budovy CVČS), tak toľko sa ubralo Centru voľného času Spektrum a  má finančné problémy, „Pokles nie je v tom, že by deti nemali záujem, ale vo vyššom členskom príspevku pre deti z iných obcí, ak na ne ich samospráva neprispieva."  Dá sa  pokračovať pani primátorka, ale pri dnešnej vašej aktivite mi stačila, čim ste zaneprázdnená.

Neplatnosť výpovede, môžete napadnúť na súde. Máte na to dva mesiace odo dňa... , ale vy ste primátorka s titulom JUDr. a účelovo dávate tzv. bezplatné rady.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Michal Gučík o návšteve Danka: Možno mám len dobrý kávostroj

O vypovedaní koaličnej zmluvy som sa dozvedel z médií, tvrdí Gučík.

PLUS

Takto očividne kradnúť, to sa vymyká zvyklostiam, hovorieval Dzurinda

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.


Už ste čítali?